Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Početnik pita...

Go down 
+17
Dreamer
BadGirl
marie_the_horse_lover
Gaya$Nina
artur
Linka
palma
iv@:)
kiara
' I V Y '
stipavk
Karla
sarchy
blackie
aky-mala
Beatiful Horses
horses4ever
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptysub srp 11, 2009 10:27 am

Pa to ti ovisi od konja do konja...nemora biti da će ta kobila koju kupiš biti išta bolja od kastrata ili obrnuto.....kada kupuješ konja bitno je da ga kompletno pregledate, promatrate kako se ponaša sa drugim konjima i ljudima......ali općenito mislim da je kobila bolje rješenje.....pa ti ona i sa vremenom može roditi ždrijebe....ali na tebi je da odlučiš....!!
[Vrh] Go down
artur

artur


Aquarius Buffalo
Broj postova : 160
Join date : 09.07.2009
Age : 27
Lokacija : goričan

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptysub srp 11, 2009 1:05 pm

hvala na savjetu......
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptysub srp 11, 2009 1:40 pm

nema problema....hhhh!!!
[Vrh] Go down
artur

artur


Aquarius Buffalo
Broj postova : 160
Join date : 09.07.2009
Age : 27
Lokacija : goričan

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptysub srp 11, 2009 8:56 pm

ja sam rekreativac i nastojim kupit konja ali ne za sport nego za po terenu... livade, šume.... dali mi možete preporučit pasminu konja i dali takvog konja treba potkivat Question Question
[Vrh] Go down
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptysub srp 11, 2009 11:43 pm

mislim da takvog konja netreba potkivat i mislim da bi ti za rekreaciju pasao neki hladnokrvnjak kao haflinger, posavec ili neki kao Trakhener, Engleski punokrvnjak...

imas jedan dio na forumu gdje su opisane pasmine konja, tu pogledaj pa ces nesto valjda naci... ali to sve ti ovisi o samom konju, ako je konj dobar (i sve ostalo)-bit ce dobar, a ako nije- nece(iako se i to moze promjeniti), a i o tome kako su se prema njemu ponasali prije

ali ja nisam 100% sigurna(neka neko ispravi kaj sam krivo rekla)
[Vrh] Go down
BadGirl
Moderator
Moderator
BadGirl


Broj postova : 236
Join date : 23.06.2009

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptyned srp 12, 2009 1:31 pm

artur je napisao/la:
ja sam rekreativac i nastojim kupit konja ali ne za sport nego za po terenu... livade, šume.... dali mi možete preporučit pasminu konja i dali takvog konja treba potkivat Question Question

pasmina ti uopće nije važna,važno ti je da kad kupuješ konja ideš s nekim iskusnijim,npr. s veterinarom.provjeri da li je konj zdrav,kako se ponaša u društvu ljudi,drugih konja,možda ga možeš i zajahat da vidiš odgovara li ti i kako se ponaša

što se tiče potkova-možeš ga potkovati i ne moraš,na tebi je da odlučiš

evo,na ovom forumu imaš jako puno oglasa i sigurno češ naći nešto za sebe: klikni TU
[Vrh] Go down
artur

artur


Aquarius Buffalo
Broj postova : 160
Join date : 09.07.2009
Age : 27
Lokacija : goričan

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptyned srp 12, 2009 3:04 pm

meni se učiteljica ponudila da ide sa mnom i mojim djedom i pitao sam djeda i on nije potkivao artura(konja kojek smo davno imali)...
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptyned srp 12, 2009 3:33 pm

aky-mala je napisao/la:
da bi ti za rekreaciju pasao neki hladnokrvnjak kao haflinger, posavec

evo sorry sto ispravljam ali koliko ja znam haflinger nije hladnokrvnjak ...
[Vrh] Go down
aky-mala
Moderator
Moderator
aky-mala


Gemini Monkey
Broj postova : 1148
Join date : 01.09.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptyuto srp 14, 2009 12:45 am

a dobro zato sam ja napisala da nisam ziher(iako ja mislim da je, ali nea veze- nisam ziher)
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptyuto srp 14, 2009 2:35 am

ja sam na ovom forumu pročitala o haflingeru i pisalo je topolokrvnjak
ali nema veze mozda sam i ja pogrijesila
[Vrh] Go down
Dreamer
Admin
Admin
Dreamer


Libra Monkey
Broj postova : 1043
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptysri srp 15, 2009 12:38 am

haflinger je pony
[Vrh] Go down
https://konji.forumcroatian.com
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptysri srp 15, 2009 2:58 pm

Haflinger nije pony......ne koliko ja znam.....u mojoj enciklopediji o pasminama konja piše da unatoč svojoj visini nije pony nego konj.....i da spada u kategoriju teških konja!!!
[Vrh] Go down
Dreamer
Admin
Admin
Dreamer


Libra Monkey
Broj postova : 1043
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptysri srp 15, 2009 4:21 pm

meni baš piše da je pony
[Vrh] Go down
https://konji.forumcroatian.com
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptysri srp 15, 2009 5:38 pm

Meni piše obrnuto.....a sada ko tu laže ja nezz.....ja sam samo rekla šta piše kod mene....
[Vrh] Go down
Telalluna

Telalluna


Cancer Pig
Broj postova : 973
Join date : 07.07.2008
Age : 28
Lokacija : Over The Hills And Far Away

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptysri srp 15, 2009 8:58 pm

Da li je istina da se konji bijele dlake teže održavaju i da su podložniji infekcijama na koži i ugrizima od kukaca?
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptysri srp 15, 2009 9:58 pm

Black Unicorn je napisao/la:
Da li je istina da se konji bijele dlake teže održavaju i da su podložniji infekcijama na koži i ugrizima od kukaca?

konj bijele dlake se jednako lako ili teško održavaju kao i konji tamne dlake samo se kod onih svijetle dlake više vidi, ali to nije razlog da ih se teže održava i konje tamnije dlake moraš isto čistiti kao i kod konja svijetle dlake bez obzira vidjelo se to njemu ili.... što se tiče infenkcija i opeklina.....tome su podložni konji koji imaju svijetlu dlaku i blijedo rozu kožu koja je nastala zbog nedostatka pigmentacije...inače konji svijetle ili bijele boje dlake su sivci jer im je koža tamna samo prekrivena svjetlom dlakom....
[Vrh] Go down
BadGirl
Moderator
Moderator
BadGirl


Broj postova : 236
Join date : 23.06.2009

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptysri srp 15, 2009 10:21 pm

ja mislim da se to odnosi samo na albino konje Basketball
[Vrh] Go down
donat

donat


Broj postova : 105
Join date : 14.07.2009

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptypon srp 20, 2009 8:28 pm

ja imam jedno pitanje kakav je to konj kastrat dali je miram poslušan ili loš
[Vrh] Go down
BadGirl
Moderator
Moderator
BadGirl


Broj postova : 236
Join date : 23.06.2009

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptypon srp 20, 2009 8:51 pm

kastrati su ti uglavnom mirni i poslušni (Ima ih i divljih) ali su u svakom slučaju puno mirniji od pastuha!

ako si početnik i želiš nabavit konja ja ti savijetujem kastrata
[Vrh] Go down
donat

donat


Broj postova : 105
Join date : 14.07.2009

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptyuto srp 21, 2009 7:31 pm

hvala Very Happy
[Vrh] Go down
artur

artur


Aquarius Buffalo
Broj postova : 160
Join date : 09.07.2009
Age : 27
Lokacija : goričan

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptyčet srp 23, 2009 2:32 pm

donat što namjeravaš kupit konjaA??
[Vrh] Go down
donat

donat


Broj postova : 105
Join date : 14.07.2009

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptyčet srp 23, 2009 7:20 pm

možda
[Vrh] Go down
artur

artur


Aquarius Buffalo
Broj postova : 160
Join date : 09.07.2009
Age : 27
Lokacija : goričan

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptyčet srp 23, 2009 7:26 pm

kad ??
[Vrh] Go down
artur

artur


Aquarius Buffalo
Broj postova : 160
Join date : 09.07.2009
Age : 27
Lokacija : goričan

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptyned srp 26, 2009 11:59 am

treba li konju podrezivat kopita?? Početnik pita... - Page 5 634590
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Emptyned srp 26, 2009 1:37 pm

artur je napisao/la:
treba li konju podrezivat kopita?? Početnik pita... - Page 5 634590

ajme gospe ti....pa to je ono NAJosnovnije što MORAŠ......ne samo radi izgleda...nego radi zdravlja konja i općenito higijene.....naravno da se mora..... Početnik pita... - Page 5 898470 Početnik pita... - Page 5 3553 Početnik pita... - Page 5 474762
[Vrh] Go down
Sponsored content





Početnik pita... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Početnik pita...   Početnik pita... - Page 5 Empty

[Vrh] Go down
 
Početnik pita...
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O konjima :: O konjima općenito-
Forum(o)Bir: