Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Problem!

Go down 
Autor/icaPoruka
anonim




Broj postova : 2
Join date : 24.01.2010

Problem! Empty
PostajNaslov: Problem!   Problem! Emptyned sij 24, 2010 11:33 pm

Imam jedan problem!
Javljam se na više foruma sa istom porukom jer vidim da ima članova sa mnogo iskustva koji mi mogu dati dobar savjet. Imam omicu koju sam počela lonžirati u ljeto. Sve je bilo u redu. Prvih nekoliko puta išla je hodom onda sam ju učila kas. Išla je ko violina bila sam jako zadovoljna s njom i iznenađena kada sam ju prvi puta stavila na lonžu jer kao da je sama shvatila da mora ići u krug. Kada sam ju učila da ide u galop počela me jako vuč i nije bilo nikakve šanse da ju uspijem tako naučiti. Iako je mlada već je puno jača od mene. Tada smo napravili ograđeni krug za lonžiranje i opet je sve bilo u redu i naučila sam ju galop. Poslje toga je par tjedana bilo kiše, puno blata i svega tako da nisam ništa mogla raditi. Onda kad se malo osušilo i stavila sam ju na lonžu i odlučila sam da ću ju malo duže lonžirati nego inače. I mislim da sam tu pogriješila! Lonžirala sam ju 20-ak minuta a inače ju lonžiram kraće. Preforsirala sam ju. Mijenjale sam joj često strane i zadnji krug je išla u desnu stranu i tada joj je bilo dosta. Počela se ritati na bič, pokušavala je sama mijenjati strane... Ja joj to nisam dopuštala. Uvijek bi ju vratila na stranu na koju mora ići. Desnu. Čim bi malo zamahnila bičem ona bi se odmah ritala. Nekako smo uspjele završiti za taj dan. Kada sam ju stavila na lonžu idući puta išla je super u lijevu stranu, a kad sam joj promijenila stranu - u desnu, opet sve isto. Baca se, rita, mijenja stranu, stane na nekim mjestima i nabije se na ogradu kruga i gleda prema van kao da želi izaći ili se vrti u stopu pored mene i ne želi se udaljit. Jedan dan sam pomislila da joj se možda bič zamjerio i pokušala sam bez njega . Tjerala sam ju mahanjem ostatkom lonže. Opet ide u lijevu prekrasno a kad ide u desnu ne rita se jer nema na šta ali opet pokušava mijenjati strane, ide u krug odmah pored mene ili stane. Ne znam više šta da radim, nemam ideja kako da to riješim i tu mi treba vaša pomoć! Više nema šanse da kada ide u desnu stranu da ju potjeram u kas ili galop. Jedva ide hodom. Želim napomenuti da ju nikad nisam tukla bičem. Samo sam ju znala dotaknuti po bedrima ili nogama ako me ne sluša a ja želim da ide brže. Molim vas da mi date par savjeta koji bi mi mogli pomoći jer mi je već dosta da svakog dana odlazim kući izbedirana jer ne znam kako bi mogla to riješiti! Unaprijed HVALA!
[Vrh] Go down
 
Problem!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» PROBLEM sa PM
» Problem downloading on MacBoo Pro?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O konjima :: Jahanje i treniranje-
Forum(o)Bir: