Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ask me to show you poetry in motion and I will show you a horse.
 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Treniranje mladoga konja

Go down 
+14
larica
saša vojtulek
CountryGirl
Gaya$Nina
atta
marie_the_horse_lover
...::jahacica::...
horses
Backy
Curly
Lidyy
Dreamer
devil
Mia
18 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Mia

Mia


Broj postova : 272
Join date : 12.01.2008

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptyned vel 03, 2008 5:45 pm

Kad konj navrsi dvije godine, moze se oprezno poceti s lonziranjem.
Mladi se konj pomocu lonze uci reagirati na zapovjedi.
Takoder se navikava na uzde,zvalu i sedlo.

Kad konj navrsi tri godine, moze se opteretiti tezinom jahaca.


KONJ POCETNIK

Konj pocetnik je onaj koji jos nije uopce ili nije potpuno istreniran.

GODISNJAK


Nastavite redovito voditi godisnjake.Mladi se konj u toj dobi moze naviknuti na uzdu i
sedlo.takoder je pametno upoznati ga s timarenjem i cescenjem kopita.

Redovito bavljenje konjem uspostavlja povjerenje i vezu.Konj se navikne na glas onoga tko
se njime bavi,te bi cak mogao poceti prepoznavati odredene komande kao sto su ho! i hodaj.

Konja ne treba jahati sve dok ne navrsi tri godine jer jos raste.Neke se pasmine jasu prije,ali to ima posljedice na zivotni vijek konja.
[Vrh] Go down
devil

devil


Libra Broj postova : 21
Join date : 26.01.2008
Lokacija : slo

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptyuto vel 05, 2008 10:13 pm

Pa galoperi več trče sa dve godine Embarassed tako da se več prije jašu affraid
[Vrh] Go down
Dreamer
Admin
Admin
Dreamer


Libra Monkey
Broj postova : 1043
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptyuto vel 05, 2008 10:19 pm

ha čuj, moje mišljenje je da nije dobro da se konja tako rano počne jahat jer još se nije dovoljno razvio..........
npr. kak bi bilo da se netko sjedne na ždrijebe i ide ga jahat Treniranje mladoga konja 870840
[Vrh] Go down
https://konji.forumcroatian.com
Mia

Mia


Broj postova : 272
Join date : 12.01.2008

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptyuto vel 05, 2008 10:35 pm

to sam ja iz knjige prepisala.... Smile
[Vrh] Go down
Lidyy
Moderator
Moderator
Lidyy


Aries Pig
Broj postova : 131
Join date : 12.01.2008
Age : 29
Lokacija : radna soba

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptyuto vel 05, 2008 11:01 pm

mi konje počnemo ujahivati oko 4 godine.. a prije se niti nebi trebalo...
[Vrh] Go down
http://lydy.bloger.hr
Curly

Curly


Capricorn Snake
Broj postova : 83
Join date : 13.01.2008
Age : 34
Lokacija : Varaždin

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptyuto vel 05, 2008 11:36 pm

ovisi o pasmini, iliti dal su konji ranozreli ili kasnozreli..
neke se može počet ujahivat ranije (recimo već s nekih 2 godine) a neke malo duže ne treba dirat (recimo do 3., 4. godine, ako ne i kasnije, ne znam sad točno Treniranje mladoga konja 257477 )
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/anastuhec
Dreamer
Admin
Admin
Dreamer


Libra Monkey
Broj postova : 1043
Join date : 12.01.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptysri vel 06, 2008 1:13 am

ja sam negdje pročitala da od 3. godine kod ranozrelih oliti hladnokrvnih konja, a od 4. godine kod kasnozrelih oliti toplokrvnih konja, sad neznam jel to to ili.... Treniranje mladoga konja 257477


Zadnja promjena: ; sri vel 06, 2008 4:14 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://konji.forumcroatian.com
Backy

Backy


Broj postova : 117
Join date : 13.01.2008

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptysri vel 06, 2008 3:12 pm

Islandski poniji se nesmiju(mislim nesmiju, smiju, al to je loše za njih) ujahivat prije 5. godine jer se dugo razvijaju al zato imaju dogačak životni vijek.
[Vrh] Go down
horses

horses


Broj postova : 166
Join date : 14.01.2008

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptyčet vel 07, 2008 10:52 pm

...


Zadnja promjena: horses; čet ruj 03, 2009 9:33 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
...::jahacica::...

...::jahacica::...


Virgo Broj postova : 154
Join date : 14.01.2008

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptyčet vel 07, 2008 11:04 pm

auf(da podigne nogu) mi radimo cim pocne pripitomljavanje tj.navikavanje konja na vlasnika i ljude.a ujahivanje sa 3,5, 4 godine.
[Vrh] Go down
marie_the_horse_lover

marie_the_horse_lover


Broj postova : 596
Join date : 16.04.2009
Lokacija : Over mountain high and low

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptyčet tra 16, 2009 6:52 pm

A ja sam u većini knjiga čitala da se konji sa 1 godinom života uče čišćenju i svime vezano uz to , a sa 2 godine se počinju ujahivati i pomalo jahati i tako kod većine konja...
Very Happy
[Vrh] Go down
atta
Moderator
Moderator
atta


Leo Horse
Broj postova : 540
Join date : 13.01.2008
Age : 33
Lokacija : Velika Gorica,Drnek

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptyčet tra 16, 2009 11:01 pm

mi smo x-a jos dok nije imo god dana vec cistili normalno i dizali nogice...
sad sa god i pol je imao sedlo prvi put na sebi....
lonzirat jos necemo.....

naucit cemo ga vuc kad napuni 2, a ujahivat cemo ga sa 3 godine....
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptysri lip 03, 2009 7:45 pm

Haflinger je napisao/la:
ha čuj, moje mišljenje je da nije dobro da se konja tako rano počne jahat jer još se nije dovoljno razvio..........
npr. kak bi bilo da se netko sjedne na ždrijebe i ide ga jahat Treniranje mladoga konja 870840
ja se u potpunosti slažem...jahanjem konja koji je mlađi od dvije i pol godine...može imati utjecaja na njegovu kičmu....manji životni vijek te se zna dogoditi da konj bude sedlast(leđa mu budu udubljena) jer se vrši pritisak na kičmu dok se razvija...tako da...ja sam za to da se konj do te dobi samo lagano uči, na lonđi i možda ponnekad samo sjesti na njega da se malo privikne i na težinu jahača.....
[Vrh] Go down
CountryGirl

CountryGirl


Libra Buffalo
Broj postova : 97
Join date : 05.08.2009
Age : 38
Lokacija : Podravina

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptysub ruj 12, 2009 10:39 am

Hladnokrvni konji su ranozreli i mogu se jahat već s 2 godine čak i prije,neki Posavce ujahuju nakon godine dana starosti..
Ja svojoj odavno dižem noge i lonžiram u hodu,zna riječ HOOOD ,sad učim STOJ-STANI,za dizanje noge viknem NOGA,prihvača podsedlicu ne opire se ničem,tak da mi bude lakše ujahivat kasnije
[Vrh] Go down
Gaya$Nina

Gaya$Nina


Virgo Rooster
Broj postova : 505
Join date : 10.05.2009
Age : 30
Lokacija : Baranja

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptysub ruj 12, 2009 11:27 am

To je super! Moji konji dižu noge od svojih 5 mjeseci, stoje ko kravice i naučeni su da ih vodi ruka!
[Vrh] Go down
CountryGirl

CountryGirl


Libra Buffalo
Broj postova : 97
Join date : 05.08.2009
Age : 38
Lokacija : Podravina

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptysub ruj 12, 2009 3:57 pm

Da,najbolje je još dok su ždrebad jer kasnije nema poblema,teže je radit s odraslim konjem nego s ždebetom
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptyned stu 29, 2009 8:05 pm

istina je da treba počet s obukom dok su još mali ali za neke ozbiljnije radnje čekajte da budu stariji jer budu ozbiljniji i brže skuže
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptysub pro 05, 2009 8:33 pm

uh 4 godine je puno pa kad imaš konje za sebe onda se sa 3.5 god omica već pripusti pod pastuha tak da je definitivno 4god za ujahavanje prekasno i veći su problemi a malo tko od vas bi moga sjesti na takvog konja i ujahavat vas to je besmislica
[Vrh] Go down
larica

larica


Gemini Horse
Broj postova : 78
Join date : 18.08.2009
Age : 45
Lokacija : istra

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptysub pro 05, 2009 9:16 pm

Mene zanima kad se zdrebe pocne navikavat na ural?Jedan moj poznanik je imo zdrebicu od 9mj. koja nikad ural nije imala na glavi onda joj je to stavljo na silu a nije bas bila ni na ljude naucena!Sta to nebi moglo kroz svakodnevno druzenje da ga pridobijes pa onda i taj ural da mu stavis na neku foru a ne silom!?
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptysub pro 05, 2009 9:29 pm

e ovako ja ždebetu uopće ne stavljam ular dok je sa mamom dok sisa i onda sa 6.5mjeseci iz boksa idu u štalu jedna kraj druge i kad ždrijebe promjeni mjesto bude mirno i lagano stavim ular i vežem ih jednu uz drugu jer se inače ždrebići boje drugih konja i ja nemam problema s tim ima tu kod nas njih više koji stavljaju ular dok je ždrijebe još maleno ali mislim da je to nepotrebno odhranio sam 5 ždrijebića i sa svima isto i sve super
[Vrh] Go down
larica

larica


Gemini Horse
Broj postova : 78
Join date : 18.08.2009
Age : 45
Lokacija : istra

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptysub pro 05, 2009 9:52 pm

Da ja nemam stalu sa vezom nego samo box!Aako bude sve ok i zdrijebe prvo bi trebali dobit u ozujkupa i nemogu da vijerujem da zdrijebe ako si snjim svaki dan i po par sati da te se boji i da sve moras dobit natezanjem!
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptysub pro 05, 2009 10:14 pm

gle ždrijebe se tebe neće bojati ja recimo kobilu potkivam u boksu i ždrijebe ti mene gricka kopa mi nogom po leđima sve super dok ne počneš mu stavljati nešto na glavu tj ular e onda se on uplaši jer nije naviklo bit sputano s nečim a u boksu ti još lakše staviš mu lagano ular da ga ima par dana i nije vezano a kad dođe kao kod mene u štalu nemože nikud samo napred nazad i gotovo a po boksu može šetati samo moraš pazit kad imaju ular na sebi da nema gdje stavit glavu i zapeti jer ždrijebići su poznati po tom da sve istražuju moji u boksu i u koralu nikad nemaju ulare
[Vrh] Go down
larica

larica


Gemini Horse
Broj postova : 78
Join date : 18.08.2009
Age : 45
Lokacija : istra

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptysub pro 05, 2009 10:30 pm

Da,da to znam da moze bit opasno!Ja si to zamisljam kad budem imala priliku navikavat ga postupno danas sat,sutra opet sat i tako!
[Vrh] Go down
saša vojtulek

saša vojtulek


Virgo Rat
Broj postova : 212
Join date : 14.11.2009
Age : 39
Lokacija : đakovo

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptyned pro 06, 2009 6:32 pm

ma nemas beda za to to ce ici ako ides postepeno i imaš vremena tak da to nebi trebo bit problem
[Vrh] Go down
Tonka*and*Diana

Tonka*and*Diana


Sagittarius Pig
Broj postova : 69
Join date : 21.11.2009
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Emptypon pro 07, 2009 5:15 pm

Mi u klubu imamo 2 zdrebca(mada i nisu malle Smile ali mi im tepamo tako Wink )...Kobile su...Margo i Mushu...One ce sada napuniti 3 godine...Sad ce ih tek pocheti spremati,ali problem je shto je jedna jaako razmazena i divlja (Mushu)
Bio je potkivach, i od nje zadobio bar 4 udarca xDDD Ludacha moja Treniranje mladoga konja 584322
Bash je poseban konj...
Ipak najlepsa je Smile Stavicu slike kad je uslikam Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Treniranje mladoga konja Empty
PostajNaslov: Re: Treniranje mladoga konja   Treniranje mladoga konja Empty

[Vrh] Go down
 
Treniranje mladoga konja
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Prehrana konja
» Prodajem konja
» Padovi s konja....

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: O konjima :: Jahanje i treniranje-
Forum(o)Bir: